KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnålsgravyr 13862012
nr 1386 2012
Lena Cronqvist
(f. 1938), Sverige
Torrnålsgravyr, Signerad, numrerad 198/260. Motivet: 15x17cm, yttermått inklusive ram: 40x36cm
Lena Cronqvist, född 1938 i Karlstad, svensk målare, grafiker och tecknare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 22 mars 2021
kl 18:09:18
11/3 20:40:37
700 kr
21/3 17:21:05
22 mar
Lena Cronqvist
Läs mer om Lena Cronqvist